En İyi Musluk ve Batarya

En İyi Musluk Ve Batarya Markaları

Kategori: MUSLUK TAMİRİ | 0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oy, 5,00 puan)
Yükleniyor...

En İyi Musluk ve Batarya Hangisidir?

Birçok markanın içinden seçim yapmadan önce; musluk ve bataryanın kalitesi nasıl anlaşılır, musluk ve batarya nasıl üretilir, kullanırken nelere dikkat etmek gerekir bilinmesi gerekir.

Musluk ve Batarya Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

1. Musluk ve batarya yapımında kullanılan, göbek takımı ve kapak takımının, saf pirinç olması gerekiyor, kalitesiz musluklarda pirinç olmayan benzer malzemeler kullanılır. Bir musluğun pirinç olup olmadığını anlayabilmek için, kapağını söküp içine bakmak gerekir sarı ise pirinçtir. Bazı üreticiler musluğun göbek ve salmastrasında pirinç kullanır, kapak ve başlığında diğer malzemeleri kullanır buna dikkat etmek lazım.

2. Musluk ve bataryanın ağırlığı belirli bir gramajda olmalı, çok ince ve hafif olan musluklar montaj esnasında, herhangi bir darbede kırılma ve çatlama olabilir. Su kesintilerinden sonra su açılmadan önce hava yapar ve sonra musluklardan su gelir, kalitesiz ve gramajı düşük musluklar böyle bir basınçta kırılabilir.

3. Kartuş Özelliği: kartuşlar 40 mm ve kaliteli plastik malzemeden üretilmiş olmalı. 35 mm kartuşların yuvaları dar olduğu için kireçli suda tıkanabilir.

En İyi Musluk Ve Batarya Marka Örnekleri

Türkiye armatür üretiminde çok gelişmiş ve yüzlerce marka var, benim kullandığım, montajını ve tamirini yaptığım markalar arasında önerdiklerim markalardan bir kaçı: ECA, Artema, BMS, Falcıoğlu, GPD, ŞPD, KAS 

Not: Satın almayı düşündüğünüz bunların dışında bir marka varsa yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Musluk ve Batarya Kullanırken Nelere Dikkat Edilir?

1. Sabunlu bez ile silinir, su ile durulandıktan sonra ve yumuşak bezle kurulanır.

2. Deterjan, tuz ruhu, çamaşır suyu, bulaşık teli, bulaşık süngeri kullanılmaz.

3. Contalı musluk ve bataryaları kapatılırken çok sıkılmaz yuva ve contalar aşınır.

4. Armatürler suyu kapatmada  zorlanıyorsa conta ve kartuşunu değiştirmek ömrünü uzatır.

Musluk Nasıl Üretilir?

Bir Cevap Yazın